Fototerapia światłem LED-PDT

Fototerapia LED Komórki naszego organizmu porozumiewają się między sobą wysyłając sygnały w postaci fal ledelektromagnetycznych.Światło LED jest również falą elektromagnetyczną i być może ta właściwość czyni je tak zdumiewająco skutecznym narzędziem terapeutycznym.

W fototerapii LED stosujemy światło czerwone o dł.635nm. oraz niebieskie 465nm.

Światło czerwone pochłaniane jest przez fibroblasty, które są odpowiedzialne za syntezę kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Czerwone światło LED przyspiesza wszystkie procesy związane z regeneracją, wzmacnia aktywność komórek dostarczając im niezbędnej energii,używane jest do przyspieszenia gojenia po inwazyjnych zabiegach, laseroterapii, mezoterapii, po peelingach, mikrodermabrazji, wzmacnia siły odpornościowe skóry, jest niezwykle skuteczne przy leczeniu stanów zapalnych oraz opryszczki.

Światło niebieskie 465nm. dociera płycej, działa na powierzchni skóry hamując rozwój stanów zapalnych, działa antybakteryjnie, wykorzystywane jest do leczenia trądziku.

Działanie LED powoduje:

  • zwiększenie efektywności wchłaniania substancji aktywnych przez błonę komórkową
  • wyciszenie skóry reaktywnej i naczyniowej
  • przyspieszenie procesów związanych z regeneracją tkanki np. po zabiegach złuszczania, mikrodermabrazji po mikronakłuwaniu
  • ograniczenie stanów zapalnych w tym opryszczki i stanów trądzikowych
  • zmniejszenie stanów łuszczycowych
  • zmniejszenie objawów alergicznych skóry

Fototerapię stosujemy w połączenie z innymi zabiegami lub jako serię samodzielnych naświetlań.

Cena serii naświetlań: 10 zab.400zł