Peeling

Peelingi przy użyciu kwasów owocowych (AHA) lub chemicznych powodują usunięcie defektów kosmetycznych i zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej. Naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej, stosując odpowiednie peelingi można usuwać poszczególne warstwy naskórka, regulując głębokość złuszczenia.

Naturalnie występujące kwasy wykorzystywano do pielęgnacji już w starożytnym Egipcie, słynne kąpiele Kleopatry w mleku to tylko jeden z przykładów. Ażeby osiągnąć dobry efekt należy spodziewać się mniejszej lub większej reakcji ze strony skóry np. wystąpienie zaczerwienienia, pieczenie, łuszczenie na 2-3 dzień po zabiegu. Jest to normalne zjawisko i gwarantuje uzyskanie odpowiedniego rezultatu.

Peelingi które stosujemy to:

kwas glikolowy – należy do alfa-hydroksykwasów (AHA), powoduje rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie, na poziomie skóry właściwej przyspiesza syntezę kolagenu i włókien elastynowych. Jest to najczęściej stosowany kwas gdyż ma szerokie spektrum działania. Rozlużnia wiązania międzykomórkowe torując drogę dla pozostałych składników.

kwas mlekowy – ma wpływ nie tylko na naskórek ale także na skórę właściwą pobudza syntezę ceramidów odpowiedzialnych za poziom nawilżenia oraz wpływa na produkcję i syntezę kolagenu. Idealny w celu poprawy wyglądu skóry zniszczonej słońcem oraz suchej.

kwas migdałowy – zawiera wyciąg z gorzkich migdałów, ma łagodne działanie złuszczające, rozjaśniające i antybakteryjne. Może być stosowany przez cały rok bez konieczności fotoochrony.

kwas pirogronowy – zmniejsza łojotok, działa na poziomie mieszka włosowo-łojowego, powoduje rozpuszczenie wydzieliny gruczołu łojowego i jego obkurczenie ma właściwości bakteriostatyczne. Zmniejsza przetłuszczanie i obkurcza rozszerzone pory przy skórze tłustej, działa przeciwzapalnie można go też stosować przy łojotokowym zapaleniy skóry.

kwas salicylowy – działa złuszczająco na warstwę rogową, posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne co sprzyja łagodzeniu objawów trądzika zaskórnikowego i grudkowego. Stosuje się go również na większe powierzchnie jak: plecy, dekolt.

formuła Jessnera – zawiera silne czynniki antybakteryjne, ma zastosowanie do skór trądzikowych: twarz, plecy, dekolt. Powoduje zmniejszenie zmian zapalnych.

kwas TCA – jest jednym z najsilniej działających kwasów, stosuje się  go  w celu spłycenia blizn, regeneracji, poprawy jędrności, ogólnego odmłodzenia skóry.

kwas azelainowy – to organiczny kwas występujący w naturze, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Kwas ten wykazuje niezwykle skuteczne działanie na trudne do wyleczenia schorzenia takie jak: łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, skóra naczyniowa.

Lightening– jest to chemiczna mieszanka kilku kwasów działających na różne problemy skóry. Zawiera pochodne wit A oraz składniki depigmentacyjne i przeciwstarzeniowe.Jest skuteczną terapią rozjaśniającą przebarwienia.

kwas ferulowy – ma właściwości antyoksydacyjne, chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, niweluje skutki fotostarzenia skóry, rozjaśnia przebarwienia, chroni DNA komórkowe.

Peelingi można stosować w połączeniu z mikrodermabrazją, sonoforezą lub mezoterapią bezigłową oraz z fototerapią światłem LED.

Cena: 

twarz – 120zł, z mikrodermabrazją- 170zł, z mezoterapią bezigłową-200zł

twarz z szyją 150zł, z mikrodermabrazją – 200zł, z mezoterapią bezigłową – 300zł