Roller

Urządzenia typu rollery wyposażone są w obrotową głowicę z igłami długości 0,5 – 2 mm i służą do roller2mikronakłuwania skóry na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, na wewnętrznej stronie ramion. Pierwsze tego typu urządzenie zostało wynalezione i opatentowane przez chirurga plastycznego doktora Fernandesa twórcę marki Environ.

Problem starzejącej się skóry oraz utrata jędrności tkwi w skórze właściwej gdzie trudno docierają preparaty aplikowane na zewnętrzną warstwę naskórka, za pomocą mikronakłuć urządzeniem roller tworzymy kanały w skórze, dzięki którym zwiększa się penetracja składników aktywnych nakładanych w czasie zabiegu. Według badań naukowych wynika, że mikronakłucia warstwy rogowej naskórka zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry aż o 100 000 razy.

Sam fakt nakłuwania uruchamia również szereg naturalnych procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry. Prowadzą one do uwalniania czynników wzrostu biorących udział w procesie gojenia ran,następuję mobilizacja i zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie tego dochodzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry.

Uzupełnieniem terapii rollerem jest stosowanie w domu preparatów Environ zawierających wysokie stężenia wit. A, E oraz antyoksydantów gdyż proces głębokiej przebudowy w naskórku trwa do dwóch tygodni od zabiegu, niezbędna jest wtedy podaż wysokich stężeń witamin, tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie optymalnych efektów.

Zabieg przeprowadza się z zastosowaniem kremu znieczulającego Emla.

Wskazania do zabiegu: 

  • skóra cienka i sucha
  • utrata jędrności
  • zmarszczki
  • blizny

Cena:
twarz 300zł
twarz + szyja 400zł
twarz + szyja + dekolt 500zł

brzuch 300zł

koszt urządzenia roller 50-100zł